Forum Portal szablonów Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
klimatyzacja wentylacja w domu

 
Odpowiedz do tematu    Forum Portal szablonów Strona Główna » Architektura Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
klimatyzacja wentylacja w domu
Autor Wiadomość
jacko
Avantic
AvanticDołączył: 27 Sty 2012
Posty: 44
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post klimatyzacja wentylacja w domu
Mysle, ze warto przypomniec, ze jest fundamentalna roznica miedzy neoliberalizmem a liberalizmem. Ten pierwszy jest, mozna powiedziec, taka wulgarna wersja tego drugiego. Neoliberalizm to liberalizm w najbardziej prostackiej wersji, zakladajacy pelna komercjalizacje naszego zycia. Wszystko jest na sprzedaz: zdrowie, edukacja, sztuka, relacje miedzyludzkie, zas panstwo i podatki sa symbolem zniewolenia. Dlatego warto podkreslic, ze neoliberalizm nie jest synonimem liberalizmu, tak samo jak socjalizm nie jest synonimem bolszewizmu, gdyz taka moglaby byc analogia. Liberalizm posiada cechy poztywne, ktore swietnie potrafi wykorzystac socjaldemokracja, to fakt, aczkolwiek neoliberalizm w odroznieniu od zydomasonerii, jest realnym zagrozeniem i warto o nim pamietac.


Post został pochwalony 0 razy
Sob 12:48, 28 Sty 2012 Zobacz profil autora
jacko
Avantic
AvanticDołączył: 27 Sty 2012
Posty: 44
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post
Pamiętając o tych trzech prostych zasadach oraz o rozsądnym korzystaniu z [link widoczny dla zalogowanych], możemy cieszyć się komfortem termicznym w upalne dni bez narażania własnego zdrowia.
OSUSZANIE
Podczas chłodzenia [link widoczny dla zalogowanych] osusza powietrze, ma to wpływ zarówno na podwyższenie poczucia komfortu jak i ograniczenie wzrostu zanieczyszczeń, pleśni i grzybów (właściwy poziom wilgotności ogranicza lub zatrzymuje wzrost zanieczyszczeń i pleśni). Optymalna wilgotność zapewnia również dłuższą żywotność domu i urządzeń.

Nasza firma oferuję pełną gamę urządzeń [link widoczny dla zalogowanych] w segmencie mieszkaniowym.
Charakteryzują się one [link widoczny dla zalogowanych] nowoczesną linią , jednocześnie tak zaprojektowaną aby pasowały do każdego rodzaju wnętrza. Produkty te posiadają zaawansowane systemy filtracji przy jednoczesnym niskim poborze energii elektrycznej i cichej pracy.
Nasze [link widoczny dla zalogowanych] zapewniają odpowiedni klimat w mieszkaniu i to nie tylko w oparciu o możliwość kontrolowania parametrów powietrza. Jego wysoka jakość zapewniona jest poprzez wiele stopni filtracji, wstępne uzdatnianie, usuwanie drobnych cząstek, wirusów, bakterii, alergenów lub też całkowite oczyszczanie. Korzyści finansowe zapewnia filtracja elektrostatyczna: brak wydatków na części zamienne.

W segmencie możemy wyróżnić następujące typy [link widoczny dla zalogowanych] :

SPLIT – ścienne , kompaktowe , płaskie eleganckie przeznaczone do lokalizacji mieszkaniowych lub mniejszych lokalizacji komercyjnych.
Proponujemy Państwu urządzenia klimatyzacyjne renomowanych firm w dogodnych cenach.

W swojej ofercie posiadamy [link widoczny dla zalogowanych] firm Toshiba, Carrier, Mitsubishi, Fuji Electic.

Klimatyzacja, proponuje Państwu profesjonalny dobór [link widoczny dla zalogowanych] , montaż oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Zatrudniane przez nas ekipy [link widoczny dla zalogowanych] posiadają długoletnią praktykę w montażu i serwisowaniu urządzeń klimatyzacyjnych. Nasze ekipy monterskie uczulone są na pozostawianie po sobie czystości.

[link widoczny dla zalogowanych] oferowanych firm posiadają wszystkie wymagane certyfikaty: energetyczne, ekologiczne, elektryczne oraz bezpieczeństwa.

Pompa ciepła powietrze-woda, jest źródłem ciepła nie tylko dla całego domu.
Nie tylko możemy ją włączyć w system centralnego ogrzewania (ogrzewanie podłogowe lub tradycyjne podokienne) to również system dostarczający nam ciepłej wody użytkowej do kuchni i łazienki. To również możliwość podłączenia [link widoczny dla zalogowanych], wentylacji lub rekuperacji w naszym domu.
Pompa ciepła powietrze-woda jest systemem bardzo prostym w montażu, nie wymagającym żadnych dodatkowych nakładów inwestycyjnych.
Inwestycja w ten [link widoczny dla zalogowanych] nie wymaga stałej obsługi, dodatkowego miejsca na przechowywanie zapasów paliwa stałego, podłączeń gazowych lub inwestycji w montaż zbiorników na paliwo gazowe czy płynne.
Unikamy okresowych przeglądów [link widoczny dla zalogowanych], grzewczej, kominowej, kłopotów z ubezpieczeniem posesji.
Wszystkich zmian dotyczących oczekiwanej temperatury dokonujemy za pomocą pilota zdalnego sterowania.
Instalując system powietrze-woda dbamy również o środowisko (brak emisji szkodliwych substancji do atmosfery, brak odpadów stałych powstających w trakcie spalania paliw stałych),
To również komfort, niezależność i wymierne korzyści ekonomiczne.


Zgodnie z europejską normą PN-EN 858, [link widoczny dla zalogowanych] substancji ropopochodnych przeznaczone są do oddzielania cieczy lekkich z wody. Urządzenia [link widoczny dla zalogowanych] te stosowane są w [link widoczny dla zalogowanych], roztopowych i technologicznych przed prowadzeniem do kanalizacji lub innego odbiornika. Natomiast zgodnie z europejską normą PN-EN 1825 [link widoczny dla zalogowanych] stosowane są do podczyszczania ścieków technologicznych w gastronomii.

[link widoczny dla zalogowanych] dobiera się na przepływ nominalny i/lub maksymalny (10-krotnie większy). Przy przepływie [link widoczny dla zalogowanych] ma zakładaną sprawność. Dopuszczany przepływ maksymalny jest bezpiecznym natężeniem przepływu dla separatora i zanieczyszczeń w nim zgromadzonych.

Natomiast [link widoczny dla zalogowanych] dobiera się tylko na przepływ nominalny. W przypadku możliwości przekroczenia przepływu nominalnego w separatorze koalescencyjnym należy zabezpieczyć go stosując przelew zewnętrzny lub dobierać go na przepływ maksymalny (najlepsze rozwiązanie dla środowiska, ponieważ oczyści całą strugę przepływających ścieków).

Najczęstsze zastosowanie [link widoczny dla zalogowanych] ropopochodnych (lamelowych i koalescencyjnych) Separator posadawiany na gruntach nośnych nie wymaga przygotowania specjalnego fundamentu, a dno wykopu przygotowuje się wykonując podbudowę (beton B-10 grubości 10 cm albo dobrze zagęszczona warstwa żwiru lub innego gruboziarnistego gruntu niespoistego grubości ok. 20 cm). W przypadku występowania w poziomie posadowienia [link widoczny dla zalogowanych] sposób posadowienia wymaga odrębnego opracowania projektowego.

Na odpowiednio przygotowanym podłożu, [link widoczny dla zalogowanych] rzędnych, należy ustawić urządzenie, podłączyć rury, zamontować niezbędne kręgi nadbudowy i pokrywę, a następnie zasypać wykop starannie zagęszczając.


Post został pochwalony 0 razy
Sob 12:52, 28 Sty 2012 Zobacz profil autora
jacko
Avantic
AvanticDołączył: 27 Sty 2012
Posty: 44
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post
Prowadziłam już z Szestowem dyskusję o stadionie Legii, po której każdy pozostał przy swoim zdaniu. Spróbuję jeszcze raz. Co do ceny i podejrzeń, to zrobiłam te same wyliczenia co Yevaud, uzyskując identyczny wynik. Do tego w przypadku inwestycji infrastrukturalnych większość kosztów jest wymiernych ( stal, aluminium, beton , roboczogodzina itd). Jeśli są jakieś uzasadnione podejrzenia, to trzeba je zgłosić do prokuratury,a bezpodstawne oskarżenia powinny być karane, bo wyrządzają szkody, obniżając skłonność do decyzji inwestycyjnych administracji ( i tak niską) i to w dobie gdzie jedyną szansą na utrzymanie wzrostu mogą być właśnie te inwestycje. Co zaś do meritum. Wygląda na to, że będzie to jedyna duża inwestycja w ciągu 4-ech lat możliwa do zrealizowania przez samorząd warszawski, z pewnością z powodu zaangażowania ITI. Mimo, że moim zdaniem stadion powinien być mniejszy, to odstąpienie od tej budowy, zmiana projektów wcale persaldo nie przyniosła by oszczędności.Zastrzegam, że nie wiem jak z rozwiązaniami komunikacyjnymi. Podobnie jak unieważnienie przetargu na budowę mostu północnego, bo ceny były za wysokie!!!, po trzech latach jak dobrze pójdzie,horrorze komunikacyjnym części miasta, ceny będą podobne, bądz wyższe. A policzenie kosztów społecznych? Trudności w przygtowaniu inwestycji są tak wielkie, że jeśli coś się da zbudować, a będzie stanowić dobro publiczne mimo ,że jest dzierżawione przez właściciela klubu Legii ITI, należy trzymać kciuki. I, nie jestem miłośniczką ITI i TVN-24 . Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Sob 12:53, 28 Sty 2012 Zobacz profil autora
jacko
Avantic
AvanticDołączył: 27 Sty 2012
Posty: 44
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post
W przypadku występowania wód gruntowych nieagresywnych, elementy betonowe nie wymagają stosowania zewnętrznej[link widoczny dla zalogowanych] przeciwwilgociowej. W przypadku posadowienia Separatora w gruntach nienośnych lub nawodnionych wymagane jest sprawdzenie warunków stateczności.

Jest młodą dynamicznie rozwijającą się firmą w [link widoczny dla zalogowanych]. Największym atutem firmy są [link widoczny dla zalogowanych] świadczone na najwyższym poziomie, mamy dużo sukcesów i jeszcze większe aspiracje. Przekonali się o tym Ci, którzy nam zaufali. Różnorodność Klientów to również różnorodność zleconych zadań. Do każdego podchodzimy indywidualnie. Dzięki młodemu i kreatywnemu zespołowi, jesteśmy w stanie sprostać każdemu [link widoczny dla zalogowanych], jakie stawiają przed nami Klienci. Ciągle się rozwijamy, żeby zapewnić Państwu minimum kosztów i maksimum zadowolenia z naszych usług.
Dlaczego warto mieć [link widoczny dla zalogowanych] ?
Nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne zapewniają nie tylko schładzanie czy podgrzewanie powietrza, ale również dzięki specjalnym filtrom oczyszczają je z nieprzyjemnych zapachów, kurzu domowego, roztoczy, zarodników pleśni, dymu papierosowego. Przez co nasze otoczenie staje się bardziej przyjazne, szczególnie dla ludzi cierpiących na Alergię. Aby klimatyzacja spełniała swoja rolę należy dbać o jej odpowiednie utrzymanie poprzez regularne czyszczenie i odgrzybianie.
Serwis [link widoczny dla zalogowanych] obejmuje:

czyszczenie filtrów
czyszczenie gruntowne parownika, skraplacza
pomiar i regulacje ciśnienia freonu i ewentualne uzupełnienie
sprawdzenie szczelności połączeń freonowych
pomiar sprawności elektrycznej [link widoczny dla zalogowanych]
pomiar wydajności chłodniczej
test pracy urządzenia z zakresu temperatury i ciśnienia
sprawdzenie zabezpieczeń
sprawdzanie drożności odpływu skroplin
Firma w trosce o prawidłowe funkcjonowanie urządzeń oferuję:
naprawy
[link widoczny dla zalogowanych]
W przypadku podpisania umowy serwisowej zagwarantujemy:

regularną opiekę poprzez regularne przeglądy
szybki serwis w razie powstania awarii
krótki [link widoczny dla zalogowanych]
telefoniczne udzielanie porad, wskazówek oraz dyspozycyjność - 24h
zmniejszenie kosztów napraw i konserwacji

Oferując systemy [link widoczny dla zalogowanych]czołowych światowych producentów zapewniamy najwyższy komfort i najwyższy standard samopoczucia dla Państwa i wiemy, iż dzięki temu wszyscy nasi klienci są w pełni usatysfakcjonowani z wyboru . W dzisiejszych czasach klimatyzacja jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania zarówno w miejscu pracy jak i mieszkaniu czy środkach transportu. Korzystanie z klimatyzacji w biurze powoduje [link widoczny dla zalogowanych] optymalną sprawność pracownika natomiast klimatyzacja w mieszkaniu czy domu zapewnia prawidłowe funkcjonowanie oraz wypoczynek. W dużych miastach takich jak Warszawa klimatyzacja zapewnia również czyste powietrze higienicznie niezbędne dla każdego człowieka. Nasza firma jest w stanie wyselekcjonować dla Państwa najlepsze i najbardziej sprawdzone [link widoczny dla zalogowanych] na rynku. Firma zaproponuje Państwu sprzedaż oraz profesjonalny montaż markowych produktów takich producentów klimatyzacji jak SAMSUNG, DAIKIN. Większość klientów poleca naszą firmę swoim odbiorcom, zaprzyjaźnionym firmom oraz znajomym. Dzieję się tak ponieważ stawiamy na najwyższa jakość nie tylko klimatyzatorów ale przede wszystkim montażu. Klimatyzacja u nas to kompleksowa usługa - doradztwo, projekt, dostawa, montaż, gwarancja, serwis. Firma jest firmą handlowo-usługową, działającą w branży klimatyzacyjnej, wentylacyjnej i chłodniczej. Na rynku polskim rozpoczęliśmy działalność od marca 2003 roku, jednakże nasze korzenie sięgają lat dziewięćdziesiątych kiedy to zdobywaliśmy doświadczenie jako kadra zarządzająca w innych firmach.
Cele jakie sobie postawiliśmy na początku [link widoczny dla zalogowanych] naszej drogi, to profesjonalne świadczenie usług w zakresie klimatyzacji, wentylacji i chłodnictwa z zachowaniem elastyczności w stosunku do klienta. Stała współpraca z wieloma biurami architektonicznymi, [link widoczny dla zalogowanych] firmami budowlanymi oraz podwykonawcami jak również stale powiększająca się grupa naszych klientów indywidualnych pozwala nam stwierdzić iż osiągnęliśmy ten cel.
Posiadamy autoryzację na sprzedaż i serwis urządzeń klimatyzacyjnych wiodących firm światowych. Dzięki temu oferujemy naszym klientom tylko najlepsze i sprawdzone produkty z [link widoczny dla zalogowanych] i chłodniczej. Jednocześnie stale podnoszone wysokie kwalifikacje naszych pracowników gwarantują jak najlepsze wykonanie zleconych projektów i zadań, co ma potwierdzenie w opinii naszych klientów i odbiorców.
Ogólny zakres naszych usług:
szeroka oferta w zakresie nowoczesnych [link widoczny dla zalogowanych] (split, multisplit, systemy kanałowe, systemy modułowe)
kompetentne doradztwo w zakresie doboru systemu i urządzeń klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i chłodniczych.
kompleksowe montaże systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych
modernizacje istniejących [link widoczny dla zalogowanych] i wentylacyjnych
udzielanie gwarancji na sprzedane i zainstalowane systemy
szkolenia klientów z zakresu obsługi instalowanych systemów
prowadzenie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego urządzeń klimatyzacyjnych

Obok tradycyjnych metod odgrzybiania i dezynfekcji [link widoczny dla zalogowanych] proponujemy Państwu nową, profesjonalną metodę czyszczenia i dezynfekcji klimatyzacji za pomocą ultradźwięków. Nowoczesne urządzenie ultradźwiękowe Refresh-o-mat wytwarza ultradźwięki o dużej częstotliwości (1.7 MHz) i rozpyla substancję czynną o średnicy 5 mikronów. Tak rozpylona substancja wypełnia [link widoczny dla zalogowanych]oraz przedostaje się do kanałów powietrznych,


Post został pochwalony 0 razy
Sob 12:53, 28 Sty 2012 Zobacz profil autora
jacko
Avantic
AvanticDołączył: 27 Sty 2012
Posty: 44
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post
estem przekonany,ze idzie o wiecej i postaram sie to wytlumaczyc,zdemaskowac.
Charlie Chaplin gral zolnierza.Pytany co zrobilby gdyby sam stanal oko w oko z armia przeciwnika? ?Okrazylbym wroga i wzial do niewoli?-odpowiedzial.Zdanie klucz.Dlugo nie moglem polapac sie w meandrach prezydenckiej polityki .Pomysl Chaplina-zolnierza pozwolil mi zagadkowy chaos zebrac do kupy,calkiem logicznej kupy.
Najpierw w ruch poszla tarcza.Imperium struchlalo i zaraz potem stracilo glowe.Rosjanie w poplochu postanowili postawic rakiety na granicy z Polska.To oczywiscie stawia na glowie strukture obronna wroga i naraza wielkie rubieze Imperium na ataki barbarzyncow(Finlandia,Gruzja,Litwa czy chocby tajemnicza i nieobliczalna Mongolia tylko na to czekaly).
Prezydent nie dal jednak odetchnac wrogowi.Zadal nastepny cios.Bez marynarki,z zakasanymi rekawami,stanal na Kaukazie.My w Polsce wiemy;kiedy meszczyzna po winie zdejmuje marynarke robi to z trzech powodow,z ktorych dwa odpadaja w odniesieniu do gestu Prezydenta.
Nie szlo o taniec. Gruzinskie tance Prezydentowi znane sa lepiej niz jezyki obce, za malo jednak by tanczyc.
Drugi powod zdjecia marynarki, ktory nalezy odrzucic, opisal W Mlynarski slowami?…peka koszula,tu szwabska kula,tu popatrz blizna…?.To gest jednak wylacznie na uzytek wewnetrzny,czytelny dopiero po dwoch promilach. Gest ograny zreszta przez Prezydenta w jego glosnym ?Tour de Niepodleglosc? w pazdzierniku.
Jasne wiec, ze Prezydent bez marynarki, z zakasanymi rekawami,na szeroko rozstawionych nogach, wyzwal wroga na ?solo?.
Rosja struchlala ponownie.Judoka z Moskwy-taki mocny w gebie-ukryl sie za wysokim murem
Kremla i nie odwazyl wyjsc na ubita ziemie Kaukazu.Biedna Rosja.
A przeciez to nie koniec.Na 6.12.2008 kancelaria Prezydenta wymyslila fortel godny Zagloby.
Pod pozorem ucieczki przed Sarcozym
Prezydent wyladuje w Japoni,na glebokich tylach wroga.Pierscien wokol wystraszonych i zrozpaczonych Rosjan zacisnie sie.Prezydent bedzie mial przed soba wielki zad wystraszonego,rosyjskiego niedzwiedzia.Japonski Cesarz zajety ?lista Macierewicza?,podsunieta mu przez Prezydenta,straci glowe i zachowa neutralnosc.Jasne stanie sie po co bylo gryzc,slowami J.M.Rymkiewicza?Zubra w dupe?.
Po tym doswiadczeniu latwiej bedzie ugryzc rosyjska bestie w to samo co Zubra.
Jesli Rosja wytrzyma i ten cios latwo przewidziec dalsze wypadki.Wystarczy,by pod koniec nocy polarnej Prezydent zakradl sie na jakas stacje arktyczna i zaskoczyl wroga od polnocy.Imperium zostanie osaczone.Wycienczeni atakami Rosjanie poddadza sie i zostana wzieci do niewoli.Telewizja publiczna stanie sie telewizja swiata.Redaktor Ziemkiewicz wyjasni wreszcie skolowanej ludzkosci kim naprawde jest L.Walesa(prostym elektrykiem-donosicielem, po zawodowce).
Prezydent zostanie Prezydentem calego swiata,a rozprawiajac sie z Rosja i Walesa ocali cywilizacje bialego czlowieka.


Post został pochwalony 0 razy
Sob 12:54, 28 Sty 2012 Zobacz profil autora
jacko
Avantic
AvanticDołączył: 27 Sty 2012
Posty: 44
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post
[link widoczny dla zalogowanych] i omywa cały parownik klimatyzacji. Urządzenie i zastosowany środek do odkażania i dezynfekcji układów klimatyzacji, pozwala na dogłębne i skuteczne oczyszczenie kanałów powietrznych oraz [link widoczny dla zalogowanych] min. z grzybów, pleśni, bakterii i wirusów wydzielających nieprzyjemne [link widoczny dla zalogowanych] oraz powodujące stany chorobowe i alergie. Do odkażania i dezynfekcji [link widoczny dla zalogowanych] stosowany jest środek Refresh, natomiast do odświeżania wnętrz pojazdów środek Car Refresh. Środek ten usuwa i eliminuje nieprzyjemne zapachy powstałe w wyniku palenia tytoniu, emisji plastiku, przewożenia zwierząt, żywności itp. Środek roztacza przyjemną woń i na długo odświeża wnętrze pojazdu!
Cały [link widoczny dla zalogowanych] przebiega w trzech etapach i trawa około 2,5 godziny
W ostatnim czasie bardzo popularnym sposobem na odgrzybianie układu A/C stało się ozonowanie. Metoda ta opiera się na wykorzystaniu naturalnego składnika środowiska którym jest ozon.
Czym jest ozon?
Ozon jest nietrwałym związkiem 3 [link widoczny dla zalogowanych] atomowego tlenu. Charakterystyczny zapach powietrza po burzy to właśnie ozon. Ozon jest bardzo nietrwałą cząsteczką i dąży do utlenienia wiec pozbycia się jednego z atomów tlenu, poprzez połączenie się z innym atomem i utlenienie go.
Właśnie to zjawisko utleniania ma tak mocne właściwości dezynfekcyjne [link widoczny dla zalogowanych] Ozon utlenia wszelkie grzyby, pleśń, bakterie oraz nieprzyjemne zapachy. Jest to jedna z najstarszych i najskuteczniejszych metod dezynfekcji.
Dzięki ozonowi jednocześnie dezynfekowany jest układ A/C oraz odświeżane wnętrze pojazdu. Urządzenie CLMA produkcji włoskiej firmy IAM zapewnia doskonale dopasowaną ilość wytwarzanego ozonu, tak aby nie uszkodzić tapicerki ani innych elementów pojazdu.
Taki sposób odgrzybiania i dezynfekcji [link widoczny dla zalogowanych] jest „zdrowy” gdyż wykorzystujemy wówczas siły natury.


Post został pochwalony 0 razy
Sob 12:54, 28 Sty 2012 Zobacz profil autora
jacko
Avantic
AvanticDołączył: 27 Sty 2012
Posty: 44
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post
co do liberalizmu i neoliberalizmu to nie do końca jestem przekonany. W tym sensie, że neoliberalizm wydaje mi się bardzo prymitywną konstrukcją polemiczną. Tworzy się karykaturę poglądów i potem odnosi nad nimi łatwe zwycięstwo. Nawet jeśli ktoś prymitywizuje argumenty liberalne to nie usprawiedliwia (moim zdaniem) krucjaty anty-neoliberalnej.
Chodziło mi o to, żeby w dyskusji odwoływać się do konkretów a nie do etykietek, zwłaszcza zbyt łatwo stworzonych. Poza tym wydaje mi się że to co często jest zwalczane jako herezja neoliberalizmu często z liberalizmem (neo czy nie neo) ma niewiele wspólnego.
A jeśli próbujemy się trzymać istotnej treści pojęć, to dla mnie liberalizm przeciwstawia się wulgarnemu idealizmowi – czyli nieliczeniu się z faktami i ludzką naturą. W ramach liberalizmu nie tworzy się konstrukcji dla idealnych obywateli i instytucji obsadzonych przez idealnych urzędników – tylko porównuje się realne, ułomne funkcjonowanie różnych rozwiązań.
Takie podejście stoi w opozycji do myślenia w którym realne ułomności rynku zwalcza się idealistycznymi i nierealnymi rozwiązaniami instytucjonalnymi. One zwykle nie spełniają pokładanych w nich nadziei, ale walczy się z tym wzmożeniem idealizmu, co jeszcze pogarsza sprawę.
Według mnie ostatnio takich idealistycznych instytucji typu CBA oraz IPN utworzono zbyt wiele. Poza tym rozbudzono oczekiwania idealnych rozwiązań – a one mają ten drobny mankament że nie istnieją.
Moim zdaniem więc po pierwsze należy przywrócić miarę w oczekiwaniach – tj. realistycznie stawiać cele. Po drugie należy też przyjmować realne metody ich realizacji. Porównujmy np. faktyczne działanie instytucji państwowych z faktycznym działaniem rynku. Ale nie mieszajmy ludziom w głowach wizją instytucji idealnej.
Niestety wojujący idealizm jest w natarciu. Nie sprzyja to rozważaniu odmiennych punktów widzenia. Aspekt ewolucji partii wodzów zamiast partii obywateli też moim zdaniem ma z tym coś wspólnego. Liberalizm zakłada, że wszyscy jesteśmy jakoś ograniczeni i nikt nie ma monopolu na rację. To nie jest chyba zbyt modny obecnie pogląd.


Post został pochwalony 0 razy
Sob 12:55, 28 Sty 2012 Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum Portal szablonów Strona Główna » Architektura Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do: 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin